top of page

Eesti illustraatorite näitus “Elas kord…” jõuab Ischia saarele

Itaalias ringlev Eesti illustraatorite näitus “Elas kord…” jõuab Ischia saarele.

Vendade Grimmide muinasjuttudest inspiratsiooni ammutanud 20. Eesti kunstiku väljapanek avatakse esmaspäeval, 18. aprillil kell 19.00 Villa Arbusto muuseumis, kus see jääb avatuks 1. maini.

Mõte pühendada Itaalias ringlev Eesti illustratsioonide näitus "Elas kord..." just vendadele Grimmidele tekkis korraldajatel seetõttu, et paljud Grimmide lood on ümber kohandatud XVI - XVII sajandi Napoli õukonnapoeedi ja rahvaluulekoguja Giambattista Basile muinasjuttudest, näiteks “Hansuke ja Greteke”, "Uinuv kaunitar”, “Saabastega kass” ja paljud teised.

Näituse kuraator Viive Noor selgitab: "Näitus sai väga mitmepalgeline alates kunstnikest, kellest noorimad alles alustavad oma loometeed ja vanemad on jõudnud oma elatud aastatega jätta märgatava jälje meie kunstilukku. On töid, mille adressaadiks on lapsed, on töid, mille adressaadiks on suured inimesed. Aga nagu muinasjuttude puhul ikka: Igaüks leiab oma."

Ischial Eesti illustratsioonikunsti tutvustav Napoli ülikooli professor ja Itaalia kultuuriajaloolane Ugo Vuosi ütleb: ”Eesti illustraatorid paistavad silma väga uudse ja omalaadse stiiliga, mis itaalia vaatajat kindlasti köidab. Kunst, nagu muinasjutki, on alati ühe riigi kultuuri tutvustamiseks suurepärane valik. Mul on väga hea meel, et see väljapanek Tallinnast Itaaliasse on jõudnud.”

Näitust saadab itaalia ja inglise keelne kataloog, millele on kirjutanud eessõna kuraator Viive Noor ning saateteksti kunstiteadlane Vappu Thurlow.

Näitusel on väljas 59 tööd 20. Eesti illustraatorilt, nende seas Sveta Aleksejeva, Anu Kalm, Kristi Kangilaski, Kadi Kurema, Anne Linnamägi, Regina Lukk-Toompere, Ülle Meister, Tiia Mets, Jüri Mildeberg, Piret Mildeberg, Gerda Märtens, Viive Noor, Juss Piho, Anne Pikkov, Ulla Saar, Kertu Sillaste, Catherine Zarip, Tiina Mariam Reinsalu, Maarja Vannas-Raid ja Urmas Viik.

Eesti illustratsiooninäitusi on eksponeeritud mitmel pool Euroopas, Venemaal ja USAs.

Itaalias eelmisest aastast ringlev näitus on omalaadne seetõttu, et kõik tööd on tehtud ekstra selle ekspositsiooni jaoks.

Näitust "Elas kord..." korraldavad Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Itaalia Eesti Selts, seda rahastavad EV Kultuuriministeerium ja Eesti Kujundusgraafikute Liit ning toetavad EV Suursaatkond Roomas, Lacco Ameno omavalitsus ja La Sapienza ülikooli Eesti ja Balti Uuringute Keskus.

Eesti illustratsiooninäitus jääb Ischial, Laco Amenos avatuks 1. maini ja seda saab külastada T-P kl 9:30 - 12:30 ja 15:00 - 18:00.

Lisainfo:

Viive Noor, Tel +372 555 799 30

Ülle Toode, Tel: +39 335 1268 574

Itaalia Eesti Seles

Featured Posts

Recent Posts

Archive

Search By Tags

bottom of page