top of page

Kogukonnapäev 2022

2022. a juunis toimus kõigi aegade esimene eestlaste kogukonnapäev Roomas. Kokku tuli Eesti juurtega või Eestiga seotud inimesi üle Itaalia.


Eesti esimene kogukonnapäev RoomasKristiina Ehini, Katrin Laidre ja Viive Noorega10. juunil 2022 toimus Roomas, Itaalia Eesti Seltsi ja EV suursaatkonna koostöös korraldatud Eesti kogukonnapäev. Tegu oli esimese Itaalias elavaid eestlasi ja Eesti juurtega inimesi ühendava sündmusega Itaalias.


Eesti keelele ja kultuurile pühendatud kogukonnapäeva peaesinejad olid armastatud poetess Kristiina Ehin ning lõõtspillivirtuoos Katrin Laidre - mõlemad populaarsest bändist "Naised köögis".


Samas vallutas kõikide laste südamed Eesti tuntud illustraator Viive Noor, kes kogu Itaalia eestlaskonna koos paberist lõikamis- ja kleepimistehnikas Eesti metsa tegema pani! Sellest sündis kaunis ühine kunstiteos, mis jäi saatkonda järgmiste kordade ja tulevast põlvede jaoks hoiule. 

Itaalias elavaid Eesti juurtega lapsi üllatas, kui maitsvat magustoitu võib teha kamast ja kui hästi maitseb Coca-cola kõva konkurent - Eesti kali! Kõigi aegade esimene kogukonnapäev Roomas kulmineerus luuleõhtu ja kontserdiga, kui Kristiina Ehin ja Katrin Laidre lasid valla lüürilis-koomilised ja kohati südantlõhestavalt nostalgilised lõõtsalood, mille vahele Kristiina luges oma äsja itaalia keelde tõlgitud luuletusi eesti keeles ning üks tõlkijatest, Gianni Glinni, esitas neid itaalia keeles. 


Aga juttu jätkus hiljem saatkonna terrassil kuuvalgel pikemaks. Nii vanade aegade meenutamiseks kui uute plaanide tegemiseks. See oligi kõigi aegade esimese Eesti kogukonnapäeva eesmärk - hoida seda südameleeki, mis eesti keelest ja meelest mõtiskledes hõõguma lõi, lootuses, et sündmusest kujuneb kaunis tava!​


Kristiina Ehin ja Katrin Laidre kandsid Eesti kogukonnapäeval Hiiu pruudipärga - seplit - mis meenutab väga ka Ukraina naiste peaehteid.


​Itaalia Eesti Selts tänab Eesti Integratsiooni Sihtasutust. Ilma teie toetuseta poleks sündmus teoks saanud! Suur tänu ka Eesti suursaatkonnale Roomas meid kõiki kõlla kutsumast ja eri viisidel abistamast! 


Power in Numbers

30

Programs

50

Locations

200

Volunteers

Project Gallery

bottom of page